Aleko - Pracovná Agentúra, Práca a Brigády v zahraničí, Práca-Info.sk


Preskočiť menu


Prečo pracovať v zahraničí?

1. Zárobok. Pracovať v zahraničí znamená pracovať za viac peňazí. Slovensko je malý trh, firmy majú malý odbyt, malý zisk a teda si nemôžu dovoliť dávať také platy, ako podobné firmy v zahraničí. Bude trvať dlhé roky, kým sa dostaneme na úroveň vyspelých krajín. Na každej úrovni získate za prácu v zahraničí viac, ako na rovnakej pozícii a pri práci doma. Ešte donedávna mala práca v zahraničí "nevýhodu" - bolo treba makať oveľa viac, než bolo bežné pracovné tempo u nás. No v poslednom čase sa vysoké pracovné nasadenie očakáva aj u nás. A tak medzi prácou doma a prácou v zahraničí zostáva jediný rozdiel - výška mzdy. A tá hovorí áno pre prácu v zahraničí.

2. Prax. Budúci zamestnávateľ , či už na Slovensku alebo opäť v zahraničí , vždy ocení získanú prax a nadobudnuté skúsenosti v zahraničí. Každý účastník si môže vpísať do svojho životopisu pracovnú skúsenosť v zahraničí, znalosť nových trendov a fungovaní spoločností. Takýto životopis otvorí bránu ku kvalitnejším a lepšie plateným pracovným miestam v domácich alebo medzinárodných spoločnostiach na Slovensku alebo aj v zahraničí. Okrem toho je každý účastník obohatený o ďalšie výhody ako napríklad osobné zdokonalenie, skúsenosť zo samostatného bývania v zahraničí, zahraničné profesné kontakty.

3. Jazykové znalosti. Na dobrú pozíciu v zamestnaní je potrebné mať nie len pracovnú skúsenosť ale aj plynulú znalosť angličtiny. Študenti a čerství absolventi vysokých škôl si ale s ťažkosťou hľadajú takéto pozície nakoľko im veľakrát chýba požadovaná prax a znalosť cudzieho jazyka. Počas pobytu v zahraničí získate potrebnú plynulosť v komunikácii v anglickom jazyku , vďaka ktorej si zvýšite šancu, že váš životopis sa dostane do užšieho výberu a budete pozvaní na osobný pohovor, kde už osobne môžete odprezentovať svoje skúsenosti, rozhľad a flexibilitu získanú v zahraničí.

4. Cestovanie, spoznávanie cudzích krajín - samozrejme , aj prijemná stránka práce v zahraničí - nové priateľstvá, poznanie nových krajín a kultúr, doživotné spomienky z dobrodružstiev a veľa iných.

Súrne hľadáme

Aktuálne ponuky EU


Navigačné menu

Získali sme:TOP 10
Najlepší výberový proces 2009 podľa hodnotení uchádzačov
v prieskume RecruitRank
v kategórii Personálne agentúry

Kontaktujte nás:

Prešov
tel: 051/38 11 098
mobil: 0907 515 265

facebook